Zmiana płci metrykalnej w Polsce i za granicą

Zakład Międzynarodowego Obrotu Cywilnego w Katedrze Prawa Cywilnego WPiA UŁ oraz Stowarzyszenie Urzędników Stanu Cywilnego RP – Oddział w Łodzi zapraszają na konferencję naukową pt. „Zmiana płci metrykalnej w Polsce i za granicą".

Konferencja odbędzie się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego 17 listopada 2023 r. (piątek) w Auli Zielonej. Początek o godzinie 9.30.

Godz. 9.30 – Otwarcie konferencji

Godz. 9.45 – 12.00 – Sesja pierwsza

• dr Aleksandra Wilk (Uniwersytet Opolski): „Ewolucja orzecznictwa sądów polskich w sprawach dotyczących zmiany płci metrykalnej”
  • dr Natalja Zitkevits: „Modele uzgodnienia płci prawnej i psychologicznej – spojrzenie komparatystyczne”