„Praca nad empatią” u polskich sędziów

Katedra Polityki Prawa WPiA UŁ zaprasza na spotkanie z prof. Matuszem Stępniem z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, które odbędzie się w formie online 16 listopada o godzinie 18.00.

Prof. Mateusz Stępień

W trakcie spotkania prof. Stępień zaprezentuje podstawy teoretyczne oraz wyniki badań empirycznych nad „pracą nad empatią”, mającą miejsce w długim horyzoncie czasowym podczas przebiegu kariery sędziów w Polsce. Badania opierają się na założeniu, że zdolności empatyczne podlegają strukturyzacji w ramach określonych warunków wykonywania pracy. Na tym tle rozważona zostanie specyfika zawodu sędziego. Wyniki badań empirycznych pokażą wstępny kierunek „pracy nad empatią” w tym zawodzie.

Prof. Mateusz Stępień

Dr hab. Mateusz Stępień, prof. UJ, profesor w Zakładzie Socjologii Prawa, WPiA UJ, autor monografii: Responsywna administracja publiczna (2018), Spór między konfucjanistami i legistami (2014), Chińskie marzenie o konstytucjonalizmie (2015), Frank (2018), Courtroom Power Distance Dynamics (2021; razem z M. Dudkiem), Zarys koncepcji placebo legislacyjnego (2024).

Link do spotkania.

"monthViewContentUid" constant not set