Zwycięzcy II edycji konkursu im. prof. Waszczyńskiego

Znamy zwycięzców II edycji Konkursu na najlepszą rolę procesową w rozprawie karnej im. Profesora Jana Waszczyńskiego, który organizują Katedra Prawa Karnego #UniLodz oraz Koło Naukowe Prawa Karnego Uniwersytet Łódzki.

Finaliści konkursu i jury.

W gronie finalistów znalazła się trójka studentów naszego wydziału:

1. miejsce - Weronika Ligas
  2. miejsce - Michał Bartyzel
  3. miejsce - Aleksandra Łącka

Serdecznie gratulujemy. Gratulujemy również pozostałym uczestnikom, którzy swoim poziomem sprawili, że Skład Orzekający miał twardy orzech do zgryzienia!

Konkursowi towarzyszy wystawa "Podręczniki i skrypty Katedry Prawa Karnego. Od Janusza Jamontta do Jana Kuleszy", którą można zobaczyć w hallu Wydziału.
Wystawę otwiera skrypt dr. Janusza Jamontta z 1932 r.: "Podstawowe zasady nowego prawa karnego obowiązującego w Polsce (Kodeks karny r. 1932): konspekt wykładów: część ogólna", Wydawnictwo "Bibljoteka Prawnicza", wydany następnie już na Uniwersytecie Łódzkim w 1946 r. Zamyka zaś tegoroczny podręcznik prof. Jana Kuleszy "Prawo karne materialne. Nauka o przestępstwie, ustawie karnej i karze", Wydawnictwo Wolters Kluwer, napisany wspólnie z dr. Mateuszem Filipczakiem i dr Krystyną Patorą.