REKRUTACJA do szkoły wiosennej - LGBTI* IN EUROPEAN LAWS AND BEYOND

Rekrutacja do szkoły wiosennej 2023/24 „LGBTI* IN EUROPEAN LAWS AND BEYOND” ze stypendium Erasmus+.

I etap: 24 listopada – 8 grudnia 2023 r. przez FORMS

II etap: 12 – 13 grudnia 2023 r. rozmowy kwalifikacyjne w TEAMS

Zapraszamy do udziału w rekrutacji na wyjazd w ramach programu „LGBTI* in European laws and beyond” organizowany w ramach ERASMUS+ Blended Intensive Programmes (BIP) przez międzynarodowe konsorcjum uczelni:

• Université Lumière Lyon 2,
  • New Bulgarian University, Sofia,
  • University of Bucarest
  • WPiA UŁ

Rekrutacja adresowana jest wyłącznie do studentów WPiA UŁ, którzy w r. a. 2023/2024 są na etapie licencjackim, a zatem w rekrutacji mogą wziąć udział studenci kierunku administracja I stopnia i pierwsze 3 roczniki prawa (studiów stacjonarnych lun niestacjonarnych). Inne wymagania rekrutacyjne to znajomość j. angielskiego na poziomie B2, średnia minimum  3.3 oraz zainteresowanie tematyką Programu. Więcej szczegółow w załączonym plik z zasadami rekrutacji.

Program składa się 3 elementów:

1. krótka część online;
  2. 5-dniowy wyjazd do Université Lumière Lyon 2, gdzie międzynarodowa grupa studentów weźmie udział w zajęciach stacjonarnych ;
  3. zespołowy projekt wdrożeniowy studentów WPiA UŁ w postaci materiału na stronę WPiA UŁ / UŁ.

Dla zakwalifikowanych studentów, udział w programie jest bezpłatny + uczestnicy otrzymują podczas monilności zagranicznej stypendium ERASMUS+ w wysokości €70 / dzień.

Realizacja BIP “LGBTI* in European laws and beyond” daje 3 ECTS + 1 ECTS za projekt wdrożeniowy i jest w pełni uznawana w ramach na WPIA UŁ  – pozwala zaliczyć “moduł wybieralny 4 ECTS” zarówno na kierunku administracja jak i prawo. Alternatywnie, można ubiegać się o uznienie w formie nieodpłatnego rozszerzenia programu studiów z wpisaniem do suplementu do dyplomu.

Zalety:

• możliwość realizacji krótkookresowej mobilności zagranicznej z dofinansowaniem ERASMUS+ uznanej w ramach programu studiów na WPiA UŁ;
  • lepsze zrozumienie zagadnień prawnych z zakresu SOGIESC (sexual orientation, gender identity and expression and sex characteristic);
  • podniesienie kompetencji z zakresu praw człowieka i zrównoważonego rozwoju społeczeństwa (5 UN SDG – gender equality);
  • podniesienie kompetencji z aktywnego języka angielskiego;
  • podniesienie kompetencji z zakresu multi-kulti i pracy w międzynarodowej grupie
  • realizacja projektu wdrożeniowego;
  • rozwój zainteresowań;
  • rozwój osobisty.

Dla studentów WPiA UŁ dostępnych jest 5-9 stypendiów.

O programie „LGBTI* in European laws and beyond”

The programme “LGBTI* in European laws and beyond” is an interactive workshop based on comparative studies on protection of SOGIESC (sexual orientation, gender identity and expression and sex characteristic) in international and national laws in Europe. It covers various aspects from conceptual and pragmatical issues related to SOGIESC though the evolution of the laws regarding SOGIESC (the legal forces and tools pushing for changes and the one resisting) to the diversity of legal approaches and the importance of the cultural context. BA students with B2 in English are all welcome.

Rekrutacja prowadzona jest przez Martę Muchę, Wydziałowego Koordynatora ERASMUS+ oraz dr Karolinę Mendecką, opiekuna merytorycznego Programu.

W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy również do kontaktu na international.office@wpia.uni.lodz.pl lub karolina.mendecka@wpia.uni.lodz.pl